Spotkania z kulturą – koncert zespołu KWARTESENCJA
11 września 2019
Spektakl „Pół na pół” w Woźnikach
10 października 2019

Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kiskunmajsy

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kiskunmajsy została założona w 1997 roku. Grupa składa się z 40-45 członków. Większość z nich to uczniowie lub byli uczniowie szkoły muzycznej im. Egressy Béni w Kiskunmajsie. Członkowie grupy mają od 10 do 40 lat.

Orkiestra ma bogaty repertuar. Grają klasyczną muzykę orkiestry dętej, marsze historyczne i zagraniczne, muzykę współczesną, muzykę filmową, musicale i muzykę rozrywkową. Grupa gra od  5 do 10 koncertów rocznie.

W ostatnich latach muzycy odnieśli wielki sukces występując w Czarnogórze, Polsce, Niemczech i Serbii. Chętnie biorą udział w węgierskich i krajowych konkursach orkiestr dętych, gdzie zajmowali pierwsze miejsca i otrzymywali wyróżnienia.

Dyrygentem i liderem zespołu orkiestry dętej jest János Bozóki. Jest dyrektorem szkoły muzycznej, uczy gry na trąbce. W latach 2012 i 2016 został zwycięzcą Ogólnowęgierskiego Konkursu Dyrygentów Orkiestry Dętej.

O programie orkiestry, który będzie prezentowany podczas wizyty

Tytuł spektaklu: „CINEMAJSA”

CINEMAJSA to nazwa fantastyczna. CINEMA to teatr filmowy, MAJSA to skrót nazwy miasta Kiskunmajsa. Wykonując kolejne utwory orkiestra daje odbiorcom nie tylko możliwość słuchania przyjemnej dla uszu muzyki, ale również możliwość obejrzenia doskonałego show. Posłuchajcie światowej muzyki filmowej i utworów musicalowych, wzbogaconych kolorowymi elementami animacji.

Produkcję współtworzą:

Andrea Miron – skrzypce

Ildikó Horváth – piano

Gábor Deményi – śpiew

Tamás Bubori – oprawa techniczna

Prowadzenie: János Bozóki

Fanpage orkiestry: https://www.facebook.com/kiskunmajsaifuvoszenekar/ lsdsemih

no images were found

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content