Wieńce adwentowe – warsztaty
9 grudnia 2015
Zajęcia z j. angielskiego “It’s Christmas Time”
9 grudnia 2015

XI Konkurs na “Najpiękniejszy wieniec adwentowy” – podsumowanie

4 grudnia 2015 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Galerii Kultury w Woźnikach. To piękne klimatyczne miejsce w samym sercu naszego miasteczka pełną parą ruszy w styczniu 2016 roku. Będzie tam można napić się pysznej aromatycznej kawy z profesjonalnego expresu, a przy tym delektować się sztuką w różnorakim wydaniu. Zachęcamy więc wszystkich chętnych, którzy chcieliby zaprezentować swoje pasje (rękodzieło, malarstwo, fotografia itp. ) w galerii do zgłaszania swoich ofert w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Będzie to też idealne miejsce na spotkanie ze znajomymi, miejsce wernisaży, wystaw artystycznych, mini koncertów.

W nowej galerii podczas uroczystego otwarcia rozwiązano XI konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Adwentowy. Jak co roku, wieńce były naprawdę śliczne, z coraz to nowatorskimi rozwiązaniami artystycznymi, ale były też tradycyjne, wykonane z pachnącej zielonej jodły.

W tym roku do oceny 16 dostarczonych wieńców zaprosiliśmy Panie: Brygidę Wiktor, Aldonę Hryciuk oraz Jadwigę Maniura, które z wielkim entuzjazmem podjęły się tego zadania.

Jury po długich obradach postanowiło przyznać:

I nagrodę (wieniec z nr 4) Matynie Famuła z Woźnik

II nagrodę (wieniec nr 16) Oli Kaczka z Woźnik

III nagrodę (wieniec nr 14) Elfrydzie Sowa z Psar

oraz wyróżnienia Paniom:

Magdalenie Kolano, Alferdzie Sowa, Marii Sikora, Annie Bazan, Danucie Wiaderek, Jadwidze Wiaderek.

Wszystkie wieńce były oznaczone numerkami, więc Jury mogło ocenić wykonanie, pomysłowość, oryginalność. Niestety, na niektórych wieńcach zabrakło ważnego symbolu jakim są 4 świece adwentowe. To jest wymóg regulaminowy, wieńce te nie mogły być wzięte pod uwagę, a szkoda, bo były bardzo śliczne. Apelujemy więc do przyszłorocznych uczestników, aby pamiętali o świecach. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w konkursie i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji w 2016 roku.

Lucyna Dyrdzik

no images were found

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content