Ogólnopolski konkurs ROKu na film, plakat i recenzję
30 czerwca 2020
Komunikat Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Woźnikach
30 czerwca 2020

41. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w 41. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej, w roku 85 rocznicy urodzin częstochowskiej poetki.  

Konkurs ma na celu pobudzanie aktywności twórczej w dziedzinie poezji, promocję utalentowanych poetów, integrację środowisk literackich oraz zainteresowanie mieszkańców Częstochowy i regionu formą wyrazu artystycznego, jaką jest poezja.

Konkurs jest adresowany do twórców po debiucie (dla autorów po debiucie książkowym lub prasowym) oraz debiutujących, których wiersze nie były dotąd publikowane. W konkursie mogą brać udział poeci z kraju i z zagranicy, piszący w języku polskim, w wieku od 16 lat. Warunkiem jest nadesłanie zestawu wierszy zawierającego do 5 utworów własnego autorstwa i o dowolnej tematyce, nie publikowanych w wydawnictwach zwartych i czasopismach ogólnopolskich ani nie nagradzanych w innych konkursach poetyckich.

Prace konkursowe należy przesłać do 10 września br. do godz. 14.00 wyłącznie drogą elektroniczną na adres poezja@rok.czestochowa.pl Nadesłany zestaw wierszy powinien być opatrzony słownym godłem oraz odpowiednim opisem „debiut” lub „po debiucie”. Do wiadomości należy dołączyć w formie skanu wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia (do pobrania ze strony internetowej organizatora www.rok.czestochowa.pl). Wszelkie szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie Konkursu. Zachęcamy do udziału.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content