POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH “Sacrum Ziemi Lublinieckiej w oczach dziecka”
24 czerwca 2021
Warsztaty gry na gitarze i na ukulele
30 czerwca 2021

42. OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI IM. HALINY POŚWIATOWSKIEJ

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w 42. Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Haliny Poświatowskiej.

Celem konkursu jest pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji, konfrontacje twórczości poetyckiej, promocja utalentowanych poetów, integracja środowisk literackich oraz rozbudzanie zainteresowania poezją.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: “po debiucie” – dla autorów po debiucie książkowym lub prasowym (w czasopismach lub prasie ogólnopolskiej), także w wersji elektronicznej na portalach literackich “debiut”– dla autorów, których wiersze nie były dotąd publikowane według powyższych.

W konkursie mogą wziąć udział poeci z kraju i z zagranicy, piszący w języku polskim, nie zrzeszeni lub będący członkami związków twórczych oraz debiutanci. Warunkiem udziału jest ukończenie 16 roku życia.

Uczestnicy nadsyłają zestaw wierszy własnego autorstwa o dowolnej tematyce, nie publikowanych w wydawnictwach zwartych i czasopismach ogólnopolskich (opatrzonych numerem ISBN, ISSN) ani na stronach internetowych i nie nagradzanych w innych konkursach.

Nadesłany zestaw wierszy, oznaczony słownym godłem, może zawierać do pięciu utworów.

Zestawy wierszy zapisane jako dokument w formacie doc, docx lub odt należy przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: poezja@rok.czestochowa.pl w terminie do 10 września 2021 roku do godz. 14:00. Prace nadesłane po terminie nie będą brane pod uwagę. Do wiadomości należy także dołączyć w formie skanu wypełnioną i podpisaną właściwą kartę zgłoszenia (uczestnik pełnoletni lub małoletni) wraz z potrzebnymi klauzulami (do pobrania ze strony internetowej organizatora www.rok.czestochowa.pl).

Sekretariat konkursu:

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

ul. Ogińskiego 13a, 42-200 Częstochowa

tel. (34) 366-59-65, (34) 324 46 51, tel./fax (34)324-94-81

e-mail: teatr@rok.czestochowa.pl, rok@rok.czestochowa.pl

strona internetowa: www.rok.czestochowa.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content