31. Dni Ziemi Woźnickiej w obiektywie
29 sierpnia 2021
SZACHOWY DRUŻYNOWY TURNIEJ MIAST 2021
31 sierpnia 2021

Woźnickie Dożynki Gminne 2021 – fotorelacja

29 sierpnia 2021 r. odbyły się Woźnickie Dożynki Gminne. O godz. 13.00 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Woźnikach odprawiona została dziękczynna msza św. z udziałem władz gminy, rolników oraz zaproszonych gości. Następnie na Rynku w Woźnikach z okazji 750-lecia pierwszego nadania praw miejskich umieszczona została kapsuła czasu. Po czym ulicami miasta przeszedł korowód dożynkowy, w którym zaprezentowały się sołectwa, koła gospodyń wiejskich, szkoły oraz firmy z terenu gminy.

Uczestników korowodu oraz mieszkańców Gminy Woźniki przywitał Burmistrz Woźnik Michał Aloszko. Uroczystości dożynkowe uświetniła w tym roku obecność Posła Ziemi Lublinieckiej Andrzeja Gawrona oraz Starosty Lublinieckiego Joachima Smyły. Listy gratulacyjne oraz pamiątkowy pergamin został przekazane burmistrzowi, który z rąk starosty i starościny dożynek otrzymał również chleb będący symbolem pożywienia, ale także dostatku i pomyślności. Burmistrz wręczył przedstawicielom sołectw pamiątkowe podziękowania dla całej społeczności lokalnej za udział w dożynkach i przygotowanie stoisk podczas Woźnickich Dożynek Gminnych 2021.

Oprócz stoisk zorganizowanych przez sołectwa można było zobaczyć wystawę maszyn rolniczych oraz wysłuchać wielu interesujących koncertów. Na scenie zaprezentowały się m.in. grupy taneczne działające przy MGOK w Woźnikach. Zgodnie z programem wystąpili: półfinalistka programu “The Voice of Poland” Martyna Zygadło, zespół AllDęte, Krzysztof Respondek oraz gwiazda wieczoru – Stachursky.

Pomimo zapowiadanych opadów deszczu, pogoda nie zepsuła imprezy i bawiono się do późnych godzin nocnych. Ponadto uczestnikom dożynek towarzyszyły dobre nastroje i chęć do wspólnego świętowania, która udzieliła się każdemu, kto tego dnia postanowił odwiedzić Woźniki.

Zdjęcia: Tobiasz Janus (Woźnicka Grupa Fotograficzna)

Zdjęcia: Maciej Maksyś (Woźnicka Grupa Fotograficzna)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content