Jura oczami dziecka – konkurs plastyczny
22 kwietnia 2021
IV Jurajski Konkurs Plastyczny „Ilustracja do bajek, legend, podań
22 kwietnia 2021

LEGENDY JURY REGIONALNY KONKURS LEGEND, BAŚNI, PODAŃ

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w konkursie literackim – “Legendy Jury” Regionalny Konkurs Legend, Baśni i Podań. Uczestnikiem konkursu może być każdy mieszkaniec Jury, bez względu na wiek. Do konkursu można zgłaszać utwory własne oraz zasłyszane, ale mało popularne i raczej nie publikowane. Można także dodatkowo wysłać filmik z własną prezentacją wersji literackiej.

Jeśli nic nie przychodzi Ci do głowy zapytaj babci, dziadka, rodziców, znajomych, którzy mogliby Ci pomóc. Na pewno sprawi Wam to wiele radości, a przy okazji przyczynicie się do ocalenia tradycji i historii własnej lub pobliskich miejscowości, ważnych wydarzeń i osób z nimi związanych.

Dodatkowo, jeśli się postarasz, zdobędziesz nagrodę, a Twoje dzieło trafi na łamy ciekawej publikacji. Mamy też dla Ciebie cenną informację – konkurs organizowany jest już po raz siódmy i zauważyliśmy, że szacowne Jury najlepiej ocenia prace z użyciem lokalnej gwary.

Bez względu na to ile masz lat, na Twoje legendy czekamy do 31 maja br.

Wszelkie szczegóły w załączonym regulaminie oraz u Marzeny Koseli, instruktora do spraw kultury ludowej ROK, adres e-mail: folklor@rok.czestochowa.pl

DO POBRANIA:

Regulamin (.pdf)

Karta zgłoszenia pełnoletni (.docx)

Karta zgłoszenia małoletni (.docx)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content