Drzwi Otwarte Do Kultury
20 grudnia 2016
XIX WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY NA „NAJCIEKAWSZĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ” WOŹNIKI 2016
21 grudnia 2016

Mikołajkowy Turniej Szachowy dla Dzieci do lat 14 i Młodzieży do lat 25

Dnia 10 grudnia 2016 r. na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Woźnikach odbył się „Mikołajkowy Turniej Szachowy dla Dzieci do lat 14 i Młodzieży do lat 25”. Udział w rozgrywkach wzięło 20 zawodników. Wśród startujących było 4 posiadaczy kategorii szachowych. Zagrała zawodniczka z I i zawodnik z II kategorią szachową. W turnieju rozegrano 9 rund, grano tempem po 10 minut na zawodnika. W końcowej klasyfikacji w kategorii 15-25 lat i ogólnie w turnieju zwyciężył Mateusz Płonka II kt. (TKKF “BORONOVIA” Boronów). Mateusz wygrał turniej przekonująco, zgromadził 9,0 pkt nie przegrywając żadnej partii. Na miejscu drugim w tej kategorii wiekowej uplasowała się Magdalena Jantos I kt. (TKKF “BORONOVIA” Boronów) uzyskując 8,0 pkt a na trzecim, tu niespodzianka, Aleksy Walczak IV kt. (MDK Kalety). W grupie wiekowej do lat 14 bezapelacyjnie najlepszym okazał się reprezentant (MGOK OSP Woźniki) Kamil Mośny IV kt. Kamil był nie tylko najlepszym zawodnikiem w swej grupie wiekowej ale aktywnie włączył się do walki o czołową pozycję w turnieju i uzyskał 6,0 pkt. Miejsce drugie w kategorii do lat 14 zdobył Kacper Wrodarczyk zawodnik klubu (MDK Kalety), Kacper uzyskał 4,5 pkt. Na miejscu trzecim w tej kategorii wiekowej uplasował się Michał Rupik 4,5 pkt, Michał jest zawodnikiem klubu (MGOK OSP Woźniki). Nagrodę dla najmłodszego zawodnika turnieju w tym roku zdobył Ignacy Fronczek z Koszęcina. W trakcie turnieju na sali turniejowej pojawił się święty Mikołaj, przybył wraz ze swym nieodłącznym reniferem i w towarzystwie aniołów. Przybycie tak zacnego gościa było dla wszystkich sporą niespodzianką chyba nikt się nie spodziewał, że zjawi się by pokibicować tak zacny kibic.

Po turnieju odbyło się także podsumowanie tegorocznych rozgrywek szachowych cyklu turniejów Grand-Prix dla Dzieci do lat 14 i Młodzieży do lat 25. Tegoroczną rywalizację Grand-Prix w Woźnikach. W grupie młodszej wygrał Kamil Mośny uzyskując 270,0 punktów, na miejscu drugim uplasował się Michał Rupik z dorobkiem 188,0  punktów, a trzecie miejsce zajęła Karolina Zaręba uzyskując 159,5  punktów. Kolejnymi laureatami  w tej grupie byli Michalina Zaręba, Katarzyna Maruszczyk, Anna Zaręba, Emilia Żylak, Konrad Maruszczyk, Jan Badyla, Jakub Popielski, Szymon Czapla, Zuzanna Mośny, Igor Komar da Costa, Emilia Ryszka i Paweł Stolarczyk. Ogółem w grupie młodszej zagrało 27 zawodników. Grupę starszą w tym roku zdominował Maciej Najder wygrywając zdecydowanie uzyskał 79,5 pkt. na miejscu drugim rywalizację ukończyła Magdalena Jantos z dorobkiem 23 pkt, a trzecim był Dawid Broncel, który zdobył 19 pkt. W tej grupie laureatami byli również Tobiasz Gorol oraz Marzena Danielczyk. Zawodnicy starsi spotykali się przy szachownicach 34 a młodsi 36 razy. Nagrodzono ogółem 15 najlepszych zawodników w grupie młodszej i 5 w grupie starszej.

Tegoroczne rozgrywki GRAND PRIX zdominowały dzieci. Dało się odczuć duże zaangażowanie i determinację właśnie tych najmłodszych szachistów, co bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

Marek Rupik

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content