XI Festiwal Rozmaitości i Sztuki Wszelakiej
1 sierpnia 2015
Turniej szachowy GRAND PRIX
21 sierpnia 2015

Pożegnanie z Woźnickim Plenerem Malarskim

W dniach od 11 do 16 sierpnia 2015 roku po raz 25 raz mieliśmy okazję spotkać się z artystami  z całego kraju podczas woźnickiego pleneru malarskiego, którego organizatorem jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Woźnikach.

Jak co roku towarzyszyła temu wydarzeniu niesamowita atmosfera twórcza. 31 artystów uczestniczących w plenerze zamieniło czyste blejtramy w barwne i ciekawe dzieła przedstawiające między innymi uroki naszej okolicy.

Każdego roku w ramach pleneru organizatorzy zapewniają  kilkugodzinne warsztaty zapoznające uczestników pleneru z nowymi technikami artystycznymi. Był min.: witraż, decoupage, batik, enkaustyk, pergamano. W tym roku Grupa Plastyczna „OCHRA” z MGOK przeprowadziła 3-dniowe warsztaty pisania ikon. Każdy z uczestników na pamiątkę 25 pleneru zabrał ze sobą własnoręcznie napisane słowo Boże, bo przecież ikona, jak podaje Paweł Florenski to „wypisane kolorami Imię Boże,  to okno, za którym mogę zobaczyć Boży świat, to co Boże. Poprzez ikonę Bóg przybliża się do człowieka…”. Warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem i zainteresowaniem, co zresztą można zobaczyć na załączonych zdjęciach.  Wiele miłych podziękowań skierowano do organizatorów i prowadzącej warsztaty OCHRY.

15 sierpnia na woźnickim rynku artyści, rękodzielnicy „Babie Lato” , “OCHRA”oraz uczestnicy pleneru prezentowali swoją twórczość na XI Festiwalu Rozmaitości i Sztuki Wszelakiej.

Finisaż plenerowy odbył się w niedzielę 16 sierpnia. Na holu MGOK została zorganizowana wystawa poplenerowa. Pani Dyrektor Jadwiga Fabiańczyk oraz Pan Burmistrz Alojzy Cichowski podziękowali uczestnikom za uczestnictwo, piękne utrwalenie krajobrazów naszego terenu i promocję Woźnik. Wystawę prac plenerowych będzie można oglądać w  MGOK. Serdecznie zapraszamy – każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Lucyna Dyrdzik

Otwarcie Pleneru w Kawiarni Poselskiej w MGOK w Woźnikach:

no images were found

Warsztaty pisania ikon:

no images were found

XI Festiwal Rozmaitości i Sztuki Wszelakiej na Rynku w Woźnikach (15 sierpień 2015):

no images were found

Finisaż plenerowy w MGOK w Woźnikach (16 sierpień 2015):

no images were found

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content