Kolejność przesłuchań w eliminacjach gminnych
30 marca 2016
Warsztaty recytatorskie
1 kwietnia 2016

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY ELEMINACJI GMINNYCH XXVIII REGIONALNYCH SPOTKAŃ MŁODYCH RECYTATORÓW „WRAŻLIWOŚĆ NA SŁOWA” WOŹNIKI 2016

 

Dnia 31 marca 2016 r. jury w składzie:

Jadwiga Fabiańczyk – Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Woźnikach

Karolina Żylak – absolwentka Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, poetka, redaktor Wiadomości Ziemi Woźnickiej

Iwona Grotecka – Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Woźnikach

po przesłuchaniu 23 uczestników biorących udział w eliminacjach gminnych postanowiło przyznać następujące akredytacje i wyróżnienia:

Kat. I (klasy 0-3)

Jury przyznało 2 akredytacje do udziału w Eliminacjach Powiatowych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa” dla:

Julii Breguły ze Szkoły Podstawowej w Ligocie Woźnickiej za recytację wierszy „Dziesięć bałwanków” Wandy Chotomskiej i „Zosia Samosia” Juliana Tuwima.

Bartosza Mierzwy ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach za recytację wierszy „Stefek Burczymucha” Marii Konopnickiej i „Czekoladki dla sąsiadki” Doroty Gellner.

Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej zdobyli:

Victoria Sławańska ze Szkoły Podstawowej w Psarach za recytację wierszy „Entliczek Pentliczek” Jana Brzechwy i „Stefek Burczymucha” Marii Konopnickiej.

Olivia Bogacke ze Szkoły Podstawowej w Psarach za recytację wierszy „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” Juliana Tuwima i „Kwoka” Jana Brzechwy.

Kat. II (klasy 4-6)

Jury przyznało 2 akredytacje do udziału w Eliminacjach Powiatowych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa” dla:

Szymona Szawińskiego ze Szkoły Podstawowej w Ligocie Woźnickiej za recytację wiersza „Makaron” Wandy Chotomskiej i fragmentu prozy „Dynastia Miziołków” Joanny Olech.

Martyny Zgody ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach za recytację wiersza „Świat, w którym nie ma drzwi” Ludwika Jerzego Kerna i fragmentem prozy „Róże w garażu” Agnieszki Tyszki.

Wyróżnień w tej kategorii wiekowej nie przyznano.

Kat. III (klasy 1-3 Gimnazjum)

Jury przyznało 2 akredytacje do udziału w Eliminacjach Powiatowych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa” dla:

Pauliny Musik z Gimnazjum w Woźnikach za recytację wiersza „Zażalenie” Andrzeja Bursy i fragmentu prozy „Oj, Hela!” Barbary Stenki.

Weroniki Cuglowskiej z Gimnazjum w Woźnikach za recytację wiersza „Sonet” Juliusza Słowackiego i fragmentu prozy „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins.

Ponadto Jury przyznało 1 akredytację do udziału w Eliminacjach Powiatowych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa” w kategorii „Wywiedzione ze słowa” dla:

Marii Gorol za recytację fragmentu prozy „Okularnica” Elżbiety Wojnarowskiej.

 

Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział oraz książki.

 

Na tym protokół zakończono.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content