“Wrażliwość na Słowa” – XVII Regionalne Spotkania Młodych Recytatorów
19 marca 2015
Konkurs Fotograficzny “Gmina Woźniki w obiektywie – WIOSNA”
26 marca 2015

Rozwiązanie konkursu fotograficznego

PROTOKÓŁ JURY KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„GMINA WOŹNIKI W OBIEKTYWIE – ZIMA”

Termin składania prac 28 listopad 2014 do 28 lutego 2015

UCZESTNICY :

– Jacek Skorupa

– Marek Rupik

– Beata Leś

– Dariusz Leś

– Marek Leś

– Wojciech Stankiewicz

* Oceniający prace : Dariusz Zwardoń – fotograf, fotobloger, spotter, organizator i wystaw fotografii lotniczej, pasjonata, po obejrzeniu prac postanowił przyznać następujące miejsca :

DARIUSZ LEŚ – I miejsce za zdjęcie nr 3:

Najbardziej oddające klimat mroźnej i pięknej zimy. Polski krajobraz ładnie uchwycony w zimowej scenerii. Najbardziej poprawne technicznie z wszystkich nadesłanych zdjęć (poprawna perspektywa oraz b. dobre kadrowanie). Prywatnie: Widać, że autor wie co to głębia ostrości, prawidłowe kadrowanie (zdjęcie nie jest krzywe) oraz dobre naświetlenie.

BEATA LEŚ –  II miejsce za zdjęcie nr 2

Bardzo ładne ujęcie zimowej scenerii architektury sakralnej. Kompozycja z gałęzi żywotnika i świerka na około kadru dodaje nieco tajemniczości w słoneczny zimowy dzień. Autor starał się zanleźć niekonwencjonalny sposób sfotografowania popularnego tematu w konkursie. Zdjęcie poprawne technicznie. Kompozycję psuje lampa przed kościołem, autor jednak nie ma na to wpływu.

WOJCIECH STANKIEWICZ –  III miejsce  za zdjęcie nr 2

Odważne ujęcie okolicznych pól – pod Słońce (backlight) zasługuje na uznanie. Zdjęcie jest nieco magiczne, zwykły polski krajobraz przedstawiony w interesującym świetle. Prywatnie: Zdjęcie byłoby nawet na I miejscu lecz widać silną ingerencję programami do obróbki oraz wyraźny brak ostrości na niebie, niestety zdjęcie przez to nie do końca udane.Podobnie zdjęcie nr I tego autora, gdyby poprawna ostrość i brak tych pasów autor kasuje bezsprzecznie I miejsce.

Pozostali uczestnicy otrzymują wyróżnienia.

*Oficjalne rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się dnia 20 marca o godzinie 18.00 podczas zajęć KÓŁKA FOTOGRAFICZNEGO

*Została również ogłoszona kolejna edycja konkursu „GMINA WOŹNIKI W OBIEKTYWIE – WIOSNA”

Termin nadsyłania prac 21 marca – 20 czerwca 2015 r.

ZAPRASZAMY !

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content