Warsztaty plastyczne pt. “Pędzlem malowane”
19 września 2023
Zapowiedź spektaklu komediowego “Biuro (nie)matrymonialne
22 września 2023

Spektakl “Cebula” w reżyserii Łukasza Staniszewskiego

15 września 2023 r. o godz. 11.00 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w  Woźnikach został zaprezentowany spektakl pt. “Cebula” w wykonaniu aktorów Teatru Nowego w Częstochowie.

Teatr Nowy w Częstochowie został założony w marcu 2021 r. przez Pawła Bilskiego. Teatr Nowy stanowi uzupełnienie działalności Fundacji Oczami Brata. To zupełnie nowa przestrzeń do działalności twórczej nie tylko w Częstochowie, ale i całym kraju. Poprzez działalność artystyczną Teatr Nowy chce być blisko widza, społeczności i najważniejszych doświadczeń człowieka.
Zespół artystyczny stanowią młodzi, ambitni ludzie, którzy po ukończeniu szkoły teatralnej nie za bardzo mogą liczyć na etat w teatrze instytucjonalnym. Pierwszą realizacją, której podjął się Teatr Nowy, jest właśnie spektakl „Cebula”.

Twórcy spektaklu sięgają do wnętrza osoby z niepełnosprawnościami, nadają myślom kolory, nazywają uczucia, docierają jednak dużo głębiej, przez ludzkie historie ukazując to, jak żyją rodziny osób z niepełnosprawnościami. Odczarowują schematy, łamią uprzedzenia, pokazują to, że świat ten ma rozmaite odcienie, tu nie ma miejsca na wyłącznie czerń i biel. Pomagają zrozumieć, szukają odpowiedzi i udzielają ich na pytania innych. Przede wszystkim mówią jednak o miłości. Bo tak naprawdę wystarczy po prostu kochać. A to bywa najtrudniejsze.

Działanie dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Celowego Kultura Dostępna 2023 dzięki Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria zdjęć:

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content