Informacja odnośnie Jarmarku Bożonarodzeniowego
5 września 2017
Joga z Małgosią Pardułą
26 września 2017

Spotkanie z podróżniczką

W piątek 22 września br. w Galerii Kultury w Woźnikach odbyło się niezwykłe spotkanie. Gościem była pani Lidia Stefek, podróżniczka, poetka i pisarka, która podzieliła się ze słuchaczami wrażeniami z jednej ze swoich podróży. Temat przewodni? „Ameryka to za mało”.

Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem, również wśród najmłodszych. Pani Lidia z wyjątkową charyzmą i pasją opowiadała o swojej trzymiesięcznej wyprawie do Ameryki Południowej. Ogromna wiedza oraz przede wszystkim miłość do podróżowania sprawiły, że dzięki jej słowom słuchacze mogli na moment przenieść się do gorących i barwnych, ale momentami również niepokojących krajów amazońskich. Podróżniczka starała się nie tylko odtworzyć swoją wędrówkę i podzielić się własnymi refleksjami, ale także zgłębić obyczajowość tamtejszych mieszkańców, przedstawić ich kulturę i przyzwyczajenia. Dodatkowo pani Lidia podzieliła się wieloma ciekawostkami z życia amazońskiej fauny i flory. „Gospodarzami są zwierzęta, człowiek to tylko gość” – mówiła podróżniczka, opisując niezwykłość Wysp Galapagos.

Kim był żółw George? Co łączy miłość Latynosów do piłki nożnej i wiarę w Boga? Czy można na własną rękę zagłębić się w dżunglę amazońską? Czy istnieją plemiona, które do tej pory nie zetknęły się z cywilizacją? Ile gatunków owoców można odnaleźć w Amazonii? Lidia Stefek odpowiedziała na te i wiele innych pytań, tym samym zaskarbiając sobie niezmąconą uwagę wśród słuchaczy zgromadzonych w Galerii Kultury.

Więcej o pani Lidii i jej podróżach można przeczytać na jej stronie: http://stefeklidia.wixsite.com/kulturalnie

tekst: Julia Deja

zdjęcia: Tobiasz Janus

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content