Godziny otwarcia MGOK w Woźnikach w okresie świątecznym i noworocznym:
21 grudnia 2019
Koncert Kolęd
8 stycznia 2020

Świąteczny Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży do lat 25-ciu

Dnia 21 grudnia 2019 r. w Kawiarni „De-Ka” w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Woźnikach odbył się „Świąteczny Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży do lat 25”. Udział w rozgrywkach wzięło 28 zawodników. Informacja o turnieju spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż oprócz 9 miejscowych zawodników gościliśmy wielu reprezentantów spoza Miasta i Gminy Woźniki, między innymi z Koszęcina, Boronowa, Strzybnicy, Wrzosowej, Lgoty Mokrzesz, Koziegłów, Myszkowa, Kalet, Rzeniszowa, Krusina i Mysłowa. Dla wielu z nich turniej był prawdziwym wyzwaniem, gdyż 15 zawodników posiadało kategorie szachowe, co bardzo podnosi rangę tych zawodów. Grano 9 rund po 10 minut na zawodnika. Grało 3 posiadaczy II kategorii szachowej, przy czym 2 posiadało międzynarodowy ranking ELO.

Faworytem turnieju był reprezentant klubu TKKF „BORONOVIA” Boronów Mateusz Płonka i do niego też należało końcowe zwycięstwo. Mateusz zdobył 8,5 pkt., zremisował tylko jedną partię. Na drugim miejscu uplasował się reprezentant klubu MGOK OSP Woźniki Kamil Mośny z wynikiem 7,5 pkt. Miejsce trzecie zajął Michał Fronczek reprezentant klubu „Strzybniczanka” Tarnowskie-Góry, uzyskując 6,0 pkt. Oczywiście wszyscy zawodnicy biorący udział stworzyli wspaniałe szachowe wydarzenie. Było naprawdę dużo szachowych emocji, a kolejność następnych zawodników przedstawiała się następująco: 4. Adam Wandor, 5. Radosław Kawa, 6. Jakub Popielski, 7. Miłosz Waś, 8. Mateusz Wrodarczyk, 9. Arkadiusz Bielecki, 10. Dominik Jagiełło, 11. Ignacy Fronczek, 12. Szymon Łodziński, 13. Kacper Wodarczyk, 14. Mateusz Boguwolski, 15. Jan Badyla, 16. Michał Lula, 17. Kamil Żurek, 18. Kacper Churas, 19. Antoni Duda, 20. Dawid Noczyński, 21. Bartosz Łodziński, 22. Emilia Żylak, 23. Józef Duda, 24. Igor Paterak, 25. Marcel Iwański, 26. Igor Wyląg, 27. Eryk Kciuk, 28. Dominik Szulc.

Jestem pod wrażeniem atmosfery jaka panowała w trakcie turnieju, zwłaszcza dotyczy to młodszych dzieci. Przez ponad 3 godziny utrzymywała się na sali gry cisza. Na wielu szachowych turniejach z udziałem dorosłych trudno jest o tak wysoki standard, w czym duża pomoc Pana Michała Zycha, trenera z Kamienicy Polskiej, oraz przybyłych rodziców i opiekunów, za co należą im się duże podziękowania.

Po turnieju odbyło się podsumowanie tegorocznych rozgrywek szachowych cyklu turniejów Grand-Prix dla Dzieci i Młodzieży do lat 25. Udział w rozgrywkach wzięło 21 zawodników, z których wyłoniono 11 laureatów. Rywalizację Grand-Prix w roku 2019 wygrał Kamil Mośny uzyskując 181,0 punktów. Na miejscu drugim uplasował się Jakub Popielski z dorobkiem 158,0  punktów, a trzecie miejsce zajął Jan Badyla uzyskując 137,5  punktów. Kolejnymi laureatami w tej grupie byli: Michał Rupik, Dominik Jagiełło, Emilia Żylak, Kacper Churas, Dawid Noczyński, Martyna Prochacka, Mateusz Boguwolski i Oliwia Gojowczyk. Zawodnicy spotykali się przy szachownicach 30 razy. Zajęcia szachowe odbywały się w soboty od godziny 15:00 w sali zajęciowej MGOK w Woźnikach. Pierwsze zajęcia szachowe w 2020 roku odbędą się w MGOK w dniu 11 stycznia o godz. 15.00. Zapraszam serdecznie dzieci i młodzież do lat 25. Będziemy grać i podnosić umiejętności.

tekst i zdjęcia: Marek Rupik

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content