Konkurs na „Najlepsze jabłka pod kruszonką” filia MGOK w Psarach
12 października 2021
„STOKROTKOWO” Łazy 2021- Wojewódzki Festiwal Dziecięcego Uśmiechu
13 października 2021

Turniej Zespołów Ludowych im. M. Cieśli „Jak ze Susca powandruje”

Tegoroczną Suszecką Jesień Kulturalną zainauguruje XVII Turniej Zespołów Ludowych im. M. Cieśli „Jak ze Susca powandruje”. Odbędzie się on 6 listopada o godz. 15:00 w sali widowiskowej GOK w Suszcu.

Tegoroczna formuła Turnieju będzie jednak przebiegała w innej, niż do tej pory formie. Swoje wykonania zaprezentują zespoły spoza gminy Suszec – każdy z nich zaśpiewa trzy pieśni. Pierwszą – ze śpiewnika „Koło mego łokiyneczka. Pieśni ludowe Ziemi Pszczyńskiej ze zbiorów rękopiśmiennych Mariana Cieśli”, a dwie kolejne – dowolne, wpisujące się w kanon pieśni ludowych. Zmagania zespołów oceni jury, a wyniki Turnieju zostaną ogłoszone podczas Koncertu Pieśni Powstańczej w dniu 11 listopada 2021 roku o godz. 17:00. W związku z obostrzeniami sanitarno-epidemiologicznymi turniej będzie miał charakter przeglądu, a nie jak do tej pory – biesiady. Na wydarzenie zapraszamy przede wszystkim zespoły ludowe, ale też wszystkich, którym bliska jest tematyka kultury regionalnej i miłość do muzyki tradycyjnej.

Do pobrania dla zespołów:
– Regulamin i karta zgłoszeniowa – DOC
– Regulamin i karta zgłoszeniowa – PDF
– Śpiewnik “Koło mego łokiyneczka…”

Sekretariat GOK czynny od pn. do czw. od 8:30 do 19:30 oraz w pt. od 8:30 do 18:00. Kontakt: 32 212 44 91 wew. 21, e-mail: aga@kulturasuszec.pl.

Źródło informacji: https://kulturasuszec.pl/

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content