PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY ELIMINACJI GMINNYCH XXIX REGIONALNYCH SPOTKAŃ MŁODYCH RECYTATORÓW „WRAŻLIWOŚĆ NA SŁOWA” WOŹNIKI 2017
24 marca 2017
TURNIEJ SZACHOWY WIOSNY
28 marca 2017

ZDJĘCIA Z ELIMINACJI GMINNYCH XXIX REGIONALNYCH SPOTKAŃ MŁODYCH RECYTATORÓW „WRAŻLIWOŚĆ NA SŁOWA” WOŹNIKI 2017

no images were found

16 marca 2017 r. odbyły się w MGOK w Woźnikach eliminacje gminne XXIX Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów pn. “Wrażliwość na słowa”. Na scenie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie uczniowie ze szkół gminy Woźniki. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Kat. I (klasy 1-3)

I miejsce – Victoria Sławańska ze Szkoły Podstawowej w Psarach za recytację wiersza „Pali się” Jana Brzechwy oraz fragmentu „Przygód Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego.

II miejsce – Zuzanna Piełot ze Szkoły Podstawowej w Psarach za recytację wierszy „Na straganie” Jana Brzechwy oraz „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” Juliana Tuwima.

III miejsce – Kamila Kołodziejska ze Szkoły Podstawowej w Ligocie Woźnickiej za recytację wierszy „Świnka” Danuty Wawiłow oraz „Mucha” Jana Brzechwy.

Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej zdobyli:

– Nicole Wendzik ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy za recytację wierszy „Koraliki” Czesława Janczarskiego i „Zakochana żaba” Tadeusza Śliwiaka;
– Bartłomiej Kita ze Szkoły Podstawowej w Lubszy za recytację wierszy „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” Juliana Tuwima i „Staś Pytalski” Jana Brzechwy;
– Amelia Kuźniak ze Szkoły Podstawowej w Lubszy za recytację wierszy „Pajęczyna” Jacka Cudnego i „Ptasie plotki” Jana Brzechwy.

Kat. II (klasy 4-6)

I miejsce – Wojciech Wluka ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy za recytację utworu „By dobrze spać, trzeba się bać” Barbary Stenki oraz fragmentu prozy „Koszmarny Karolek
i nawiedzony dom” Francessy Simon.

II miejsce – Bartosz Mierzwa ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach za recytację wiersza „Rozmowa z osłem” Wandy Chotomskiej i fragmentem prozy „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla.

III miejsce – Emilia Gorol ze Szkoły Podstawowej w Psarach za recytację wiersza „Czajnik” Michała Rusinka i fragmentu prozy „Siostry pancerne i pies” Agnieszki Tyszki.

Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej zdobyli:

– Oliwia Gojowczyk reprezentująca MGOK w Woźnikach za recytację wiersza „Rycerz” Michała Rusinka oraz fragmentu prozy „Mój tato szczęściarz” Joanny Papuzińskiej;
– Julia Breguła ze Szkoły Podstawowej w Ligocie Woźnickiej za recytację wiersza „Łyżka” Wandy Chotomskiej oraz fragmentu prozy „Kim jestem, kim chciałabym być” Ewy Grętkiewicz.

Kat. III (klasy 1-3 Gimnazjum)

Jury przyznało miejsca od I do II w kategorii recytacja następującym uczestnikom: 

I miejsce – Paulina Musik z Gimnazjum w Woźnikach za recytację wiersza „Pogrzeb ptaszka” Marii Konopnickiej i fragmentu prozy „Oj, Hela!” Barbary Stenki.

II miejsce – Julia Dyl z Gimnazjum w Woźnikach za recytację wiersza „Bez pożegnania” Jonasza Kofty i fragmentu prozy „Mały książę” Antoine de Saint-Exupery.

Jury przyznało miejsca od I do III w kategorii „Wywiedzione ze słowa” następującym uczestnikom: 

I miejsce – Maria Gorol (zgłoszenie indywidualne) za recytację fragmentu prozy „BezSennik” Liliany Fabisińskiej.

II miejsce – Weronika Walenta z Gimnazjum w Psarach za recytację fragmentu utworu „Yellow banana w prążki” Ewy Nowak.

III miejsce – Julia Lech z Gimnazjum w Psarach za recytację fragmentu utworu „Zakochana kłamczucha” Valpierre’a.

 

Do udziału w eliminacjach powiatowych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa” w Lublińcu zakwalifikowali się laureaci miejsc I – II, a więc w sumie 8 z 27 biorących udział w eliminacjach uczestników.

 

Zdjęcia: Małgorzata Miękina

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content