Pokazy Speed Stacks podczas Dni Ziemi Woźnickiej
26 lipca 2018
Regulamin imprezy niemasowej „Dni Ziemi Woźnickiej połączone z Dożynkami”
11 sierpnia 2018

Jubileusz 60-lecia Koła Pszczelarzy w Woźnikach

W sobotę 30 czerwca 2018 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Woźnikach odbył się jubileusz 60-lecia powstania Koła Pszczelarzy w Woźnikach. W uroczystości wziął udział Burmistrz Woźnik Pan Alojzy Cichowski, Prezes Zarządu Regionalnego Związku Pszczelarzy w Częstochowie Pan Andrzej Adamczyk, Prezes Koła Pszczelarzy w Woźnikach Pan Henryk Wawro, zarząd oraz członkowie koła. Burmistrz Woźnik odczytał list gratulacyjny, złożył wyrazy uznania pszczelarzom za trud ich pracy oraz życzył, aby św. Ambroży, patron pszczelarzy, wspierał członków koła w trudnej pracy hodowców pszczół oraz producentów produktów pszczelich. W specjalnie przygotowanym na tę okazję programie artystycznym zaprezentowały się dzieci uczestniczące w zajęciach wokalno-teatralnych w MGOK w Woźnikach. Razem z dziećmi wystąpiła instruktorka Gabriela Mankiewicz życząc pszczelarzom, aby dobro, które płynie z ich pracy wracało do nich jak bumerang. Następnie Prezes Koła Pan Henryk Wawro otrzymał pamiątkowy obraz namalowany przez Kierownika Pracowni Plastycznej w MGOK w Woźnikach Panią Lucynę Dyrdzik.
Pamiątkową statuetkę wraz z serdecznymi gratulacjami tak pięknego jubileuszu oraz życzeniami dalszego, pomyślnego rozwoju Koła Pszczelarzy w Woźnikach złożył na ręce Prezesa Koła w Woźnikach Pana Henryka Wawro, Prezes Zarządu Regionalnego Związku Pszczelarzy w Częstochowie Pan Andrzej Adamczyk, który podkreślił, jak ważna w skali całego kraju jest produkcja miodu.
Członkowie Koła Pszczelarzy w Woźnikach otrzymali dyplomy za trud i poświęcenie włożone w prowadzenie pasiek, pamiątkowe przypinki, medale oraz kubki.
Nie mogło również zabraknąć tortu w kształcie ula z lukrowanymi pszczołami, który prezentował się niezwykle okazale. Stoły zostały udekorowane polnymi kwiatami, co bardzo spodobało się pszczelarzom. Sobotnie popołudnie oraz wieczór minęły w miłej i ciepłej atmosferze wypełnionej życzeniami dalszej owocnej działalności koła. Miejmy nadzieję, iż tak ważny dla naszej Gminy kunszt pracy pszczelarza nigdy nie zaginie, a tradycje pszczelarskie nadal będą przekazywane z pokolenia na pokolenie.

tekst: Karolina Żylak

zdjęcia: Barbara Sikora

no images were found

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content